Film

Vincent chce nad morze (2010)

Fabularny Dramat Niemcy
Ralf Huettner Florian David Fitz Andreas Berger Ralf Hildenbeutel, Stevie Be-Zet
Aurora Films 12 1 godz. 35 min.

Vincent ma 27 lat - i cierpi na zespół Tourette'a. Właśnie stracił matkę, a ojciec - ubiegający się o reelekcję polityk - nie jest zainteresowany tym, żeby się nim opiekować. Nękany nieustannymi gwałtownymi tikami i niepohamowanym wykrzykiwaniem wulgaryzmów Vincent trafia więc do zakładu psychiatrycznego. I zostaje dokwaterowany do Alexa, nękanego ciężką nerwicą natręctw. A następnie zaprzyjaźnia się z Marie, chorą na serce anorektyczką.
Zbieg okoliczności sprawi, że wszyscy troje znajdą się w samochodzie "pożyczonym" od ich terapeutki i zdecydują, że pojadą nad morze - bo tam Vincent chce rozsypać przechowywane w puszce po landrynkach prochy swojej matki. W pościg ruszają za nimi lekarka i chcący za wszelką cenę uniknąć rozgłosu i skandalu ojciec Vincenta.
Droga nad morze i dla jednych, i dla drugich okaże się drogą w głąb siebie i drogą do drugiego człowieka: trojka outsiderów odnajdzie poczucie własnej wartości i siły, a dwoje ludzi o pozornie udanym życiu dokona bolesnego rozrachunku z samymi sobą.

Zobacz także

Zobacz trailer

Materiały dodatkowe

Tagi