Film

Szalony zegar (2009)

Animowany Film dla dzieci Polska
Leszek Marek Gałysz Agnieszka Taborska Michał Górczyński
Kuchnia Filmowa 7 12 min.

Dawno, dawno temu pewien król zamówił u nadwornego zegarmistrza zegar - nie byle jaki, tylko… doskonały: zegar, który będzie spowalniał czas w chwilach szczęśliwych, a przyśpieszał wtedy, gdy nastanie czas zły. Zegarmistrz zaczął go robić - i robił tak długo, i tak wiele miał wymagań, że w końcu wszyscy ów zegar znienawidzili. Ten z kolei z zemsty zaczął pochłaniać wszystko co było wokół. I kiedy już niemal wszystko pochłonął, w królestwie pojawił się przybysz z innej krainy, by pomóc ślicznej księżniczce odzyskać królestwo.
Pełna uroku, filozoficzna opowieść o szczęściu, samotności i przemijaniu, dowcipnie wykorzystująca konwencje klasycznych bajek. Królewna, współczesny książę, dwór zamieniony w lustrzane odbicie, samotny zegar i podróżująca na prosiaku dobra czarownica przeżywają w Krainie Bajki fantastyczne przygody.

Nagrody

2010 - Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!", Poznań - Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich dla najlepszego polskiego filmu animowanego wyróżniającego się walorami artystycznymi i wychowawczymi

Zobacz także

Zobacz trailer

Materiały dodatkowe