Film

Anioł (Ghadi) (2013)

Fabularny Komediodramat Liban
Amin Dora Georges Khabbaz Karim Ghorayeb Nadim Mishlawi
Aurora Films 12 1 godz. 37 min.

Małe libańskie miasteczko, w którym wszyscy dobrze się znają i wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Mieszkańcy mają swoje dziwactwa i grzeszki, ale są niezwykle religijni, wierzą w demony i… anioły.
Leba, który się w tym miasteczku urodził i wychował, teraz pracuje w szkole jako nauczyciel muzyki. Jest szczęśliwym mężem pięknej Lary, szczęśliwym ojcem dwóch ślicznych dziewczynek i oczekuje narodzin upragnionego syna, akceptując fakt, że chłopiec przyjdzie na świat z zespołem Downa.
Lata mijają, rodzina Leby jest szczęśliwą rodziną kochających się ludzi, ale nad ich głowami zaczynają się zbierać czarne chmury: mieszkańcom miasteczka coraz bardziej przeszkadzają śpiewy i pojękiwania małego Ghadiego, który całe dnie przesiaduje w oknie i zakłóca im spokój. Koniec końców rada mieszkańców postanawia zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Zrozpaczony Leba wpada na karkołomny pomysł: wmówi ludziom, że Ghadi tak naprawdę jest aniołem, który zstąpił do miasteczka, żeby pomagać ludziom i spełniać ich życzenia…
Piękna, pogodna opowieść o sile miłości, libański kandydat do Oscara.

Nagrody

2014 – Mannheim-Heidelberg, MFF – Nagroda Publiczności
2014 – Pusan, MFF - Nagroda Publiczności

Zobacz także

Zobacz trailer

Materiały dodatkowe

Tagi