Film

Smak curry (2013)

Fabularny Romans , Dramat Francja, Indie, Kanada
Ritesh Batra Ritesh Batra, Rutvik Oza Michael Simmonds I Max Richter
GUTEK FILM 12 1 godz. 44 min.

Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjadł przygotowany przez nią posiłek, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź...
„Smak curry” to opowieść nie tylko o parze dwojgu samotnych ludzi, ale i o Mumbaju, niezwykłym mieście, w którym od 120 lat istnieje wyjątkowy system dostarczania posiłków. Zajmują się tym dabbawallahsowie, specjalni kurierzy, zawożący obiady przygotowane przez żony w domowych kuchniach do pracujących w biurach mężów. Dabbawallahsowie znani są z niezwykłej precyzji – tylko jeden obiad na milion trafia do niewłaściwego odbiorcy.
I właśnie ten jeden na milion stanie się początkiem pełnej subtelnych emocji historii dwojga ludzi, pragnących nadać swojemu jałowemu życiu odrobinę smaku.

Nagrody

2014 - Filmfare:
- Najlepszy aktor drugoplanowy - Nawazuddin Siddiqui
- Nagroda Krytyków - Najlepszy film - Ritesh Batra

Zobacz także

Zobacz trailer

Materiały dodatkowe

Tagi