Kino

Kino za Rogiem Apolejka w Cieplewie

Karol Lipski tel: +48 728 415 570

e-mail: kino2@pruszczgdanski.pl

ul. Długa 20A 83-031 Cieplewo

FB

W styczniu 2017 roku uroczyście zostało otwarte najmniejsze kino w Pomorskiem! Kameralną, 20-osobową salę otworzyli Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański i Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP,
a gośćmi specjalnymi wydarzenia były Joanna Jasińska-Koronkiewicz, reżyserka filmów animowanych i Ewa Sobolewska, producentka bajek artystycznych i animatorka kultury. Patronką naszej nowej sali kinowej została Apolejka - bohaterka animowanej bajki „Apolejka i jej osiołek”, która... pojawiła się w Cieplewie osobiście!
W filmową królewnę wcieliła się Dominika Nietupska, która do tej roli została wybrana specjalnie zorganizowanym w castingu. Nawiązań do treści filmowej bajki w programie było więcej, np. drewniany wózek wypełniony po brzegi czerwonymi jabłkami, czy straganiarka częstująca owocami gości. Jeszcze tego samego dnia w nowej sali kinowej goście mogli poznać w całości historię Apolejki w reż. J. Jasińskiej-Koronkiewicz, wyprodukowaną przez TV Studio Filmów Animowanych z Poznania. Była to pomorska premiera tego filmu na dużym ekranie.

Repertuar