Kino

Kino za Rogiem w Skalbmierzu

Helena Agata Jackiewicz tel: +48 41 352 9005

e-mail: skalbmierz@kinozarogiem.pl

ul. Szkolna 1 28-530 Skalbmierz

FB

25 maja 2018 po latach Skalbmierz na nowo powitał u siebie kino. Tak jak poprzednio kino przyjęło nazwę Lotnik. Otwarciu kina towarzyszyła świąteczna oprawa. Podwoje nowego kina otwierali goście zaproszeni na wyjątkową uroczystość. Byli to: Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Tadeusz Kowalczyk Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Molewski twórca projektu Kino za Rogiem,  Michał Markiewicz Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz  oraz Helena Agata Jackiewicz Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu,  w którym kino ma swoja siedzibę.  Nowo otwarte kino dysponuje 20 miejscami. Wyposażone jest w profesjonalny sprzęt do odtwarzania obrazu i dźwięku. 

Podczas debiutu w kinie prezentowane były  jego możliwości techniczne. Goście mogli również obejrzeć reportaż przygotowany przez pracowników skalbmierskich instytucji kultury "100 lat mojego życia". Są to wywiady z i ze 100 letnimi osobami z terenu naszego powiatu.  

Wszyscy obecni podczas uroczystości (a była ich ponad 100) byli pod wrażeniem nowego projektu realizowanego w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Ambitnie i prężnie działające kino jest dla nas wyzwaniem któremu mamy zamiar sprostać to słowa pracowników MGOK w Skalbmierzu.

Repertuar