Kino

Kino za Rogiem w Przechlewie

Krystian Lech tel: +48 59 306 77 59 w.103

e-mail: przechlewo@kinozarogiem.pl

ul. Człuchowska 8 77-320 Przechlewo

FB

Kino za Rogiem „Filipinka” mieści się w budynku Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie. Powstało w ramach projektu „Biblioteka sercem Przechlewa” jako część inwestycji mającej na celu odnowę starej kamienicy z początku wieku w centrum Przechlewa.
Nazwa kina wzbudza wiele wspomnień, ma charakter sentymentalny dla wielu mieszkańców i przypomina o minionych, bardzo ciekawych czasach pod względem rozrywkowym i kulturalnym.

Niewielka sala kinowa na 30 osób spełnia wszelkie wymogi profesjonalnego kina oraz jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Proponujemy różnorodny gatunkowo repertuar filmowych, od ciekawych dokumentów, poprzez musicale, komedie romantyczne, horrory, science-fiction, dramaty, lektury szkolne po filmy sensacyjne, obyczajowe, thrillery i wiele innych.

Istnieje także możliwość wynajmu sali kinowej na przeróżne specjalne okazje tj. urodziny, seanse ze znajomymi, występy, prezentacje, konferencje itp.

Ponadto w kinie realizowane są seanse dla szkół, przedszkoli, spotkania kulturalne, transmisje na żywo, finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wywiady, prelekcje i telekonferencje.

Zaczął także nieśmiało swą działalność filmowy klub dyskusyjny, który skupia się głównie na kinie konesera, do którego zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych miłośników kina wszelakiego. Konstruktywne dyskusje i spory oraz kawa są wliczone w pakiet. :)

ZAPRASZAMY! :)

Repertuar