Kino

Kino za Rogiem w Zakliczynie

Magdalena Mrzygłód tel: +48 14 666 41 06

e-mail: zakliczyn@kinozarogiem.pl

ul. Rynek 1 32-840 Zakliczyn

FB

Najstarsi zakliczynianie pamiętają kino "Melsztyn" w ratuszu, które zakończyło działalność w latach 80. ubiegłego wieku. Teraz tęsknota za ratuszowym kinem dobiegła końca dzięki otwarciu "Kina za Rogiem ZCK" w lokalach ratuszowych zwolnionych po Bibliotece.

 

Kino zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt pozwalający na uzyskanie obrazu i dźwięku najwyższej jakości. Ponadto, oprócz 20 wygodnych foteli, dysponujemy specjalnym miejscem dla osób z niepełnosporawoniościami. Kino wyposażone jest w pierwszą w Zakliczynie pętlę indukcyjną, dzięki czemu osoby niedosłyszące będą mogły w komfortowych warunkach uczestniczyć w seansach filmowych.    

 

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich grup społecznych, począwszy od najmłodszych w ramach pakietów dla dzieci ze żłobka i przedszkola, po ofertę kina familijnego, młodzieżowego i kina dla dorosłych. Oferujemy także seanse tematyczne, takie jak m.in.: Kino Seniora, Klasyka Kina, Dokument w Kinie czy Polskie Czwartki. 

 

Ponadto widz w Kinie za Rogiem ZCK będzie miał wpływ na dobór repertuaru, jako że ma możliwość wyboru seansu na życzenie (urodziny, film w gronie znajomych, własną prezentację multimedialną), obejrzenie filmów z zasobów Zakliczyńskiej TV oraz teletransmisji i telekonferencji. Wystarczy wejść na stronę: www.kinozarogiem.pl, zamówić interesujący Was film i omówić szczegóły wynajęcia sali kinowej ze Specjalistą ds. programów cyfrowych ZCK.

 

Nowoczesne, kameralne, cyfrowe kino społecznościowe Zakliczyńskiego Centrum Kultury zainagurowało działalność 1 czerwca 2022 roku dzięki zrealizowanemu przez ZCK projektowi grantowemu "Konwersja cyfrowa domów kultury" dofinansowanemu z Funduszy Europejskich, którego oparatorem jest Narodowe Centrum Kultury. 


 

Repertuar