Kino

Kino za Rogiem w Cieplewie

Karol Lipski tel: +48 728 415 570

e-mail: kino1@pruszczgdanski.pl

ul. Długa 20A 83-031 Cieplewo

Kino w Cieplewie jest pierwszym kinem w północnej Polsce, które przyłączyło się do sieci KINO ZA ROGIEM. 28 lutego 2014 roku miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia Kina im. Władysława Starewicza, które zaczęło funkcjonować w sali kinowo-teatralnej Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie. Placówce udało się pozyskać dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która umożliwiła zakup specjalnego projektora umożliwiającego zachowanie najwyższej jakości odbioru dzieła filmowego od strony wizualnej i dźwiękowej. Tym sposobem Kino w Cieplewie równocześnie zapewnia znakomitą jakość oglądanych produkcji, która w niczym nie ustępuje największym sieciom kinowym w Polsce, jak również kameralną atmosferę i odejście od popcornu i coli.

Kluczowym aspektem działalności Kina w Cieplewie są seanse dla widzów dorosłych, które odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19:00. Każdy bilet kosztuje jedynie 5 zł. Repertuar jest skonstruowany w taki sposób, aby wszyscy kinomani znaleźli coś dla siebie - można wybierać między komedią a dramatem, kinematografią polską a zagraniczną, nowościami i klasykami.

Do Cieplewa przyjeżdżają również grupy zorganizowane, które korzystają z możliwości rezerwowania własnego seansu. Najmłodsi najchętniej wybierają filmy animowane, jak np. "Zambezia", "Żółwik Sammy: W 50 lat dookoła świata", "Kumba" albo "Renifer Niko ratuje święta". Nie brakuje chętnych również na filmy fabularne, takie jak np. "Mikołajek" czy "Szatan z siódmej klasy". Najstarsza młodzież w Kinie w Cieplewie oglądała już m.in. "Wesele", "Faraona" oraz "Akeelah i jej nauczyciela".

Dodatkową atrakcję stanowią BAJKOWE NIEDZIELE - najmłodsi widzowie, często pojawiający się w kinie po raz pierwszy, mają okazję obejrzeć wyselekcjonowane odcinki najpopularniejszych seriali animowanych. W ofercie Kina w Cieplewie znajdują się zarówno produkcje najnowsze, które powstały w ostatniej dekadzie, jak np. "Opowiedz nam coś, Milu", "Bali", czy też polskie "Hip-Hip Hurra" i "Mami Fatale", ale też klasyki polskiej animacji na czele z "Reksiem" i "Bolkiem i Lolkiem". Nowością w repertuarze jest "Parauszek i Przyjaciele". Bohaterowie tego lalkowego serialu, Parauszek i Usia, byli specjalnymi gośćmi otwarcia naszego kina, na które przybyli pod opieką Pana Zbigniewa Żmudzkiego.

 

Repertuar