Film

Co robimy w ukryciu (2014)

Fabularny Komedia , Horror , Mockument Nowa Zelandia, USA
Taika Waititi, Jemaine Clement Taika Waititi, Jemaine Clement Richard Bluck Plan B
Mayfly 12 1 godz. 25 min.

Jak kilkusetletnie wampiry radzą sobie we współczesnym świecie? Gdzie mieszkają? Jak dobierają ubrania, skoro nie widzą się w lustrze? O co kłócą się na spotkaniu lokatorskim? Czy mogą się zaprzyjaźnić z człowiekiem i nie spożyć go na kolację?
Na te i inne pytania postanawia znaleźć odpowiedź ekipa filmowców, która, uzbrojona w krucyfiksy i zapewnienie nietykalności, kręci reportaż z życia czterech wampirów, mieszkających razem w starym domu na przedmieściach Wellington w Nowej Zelandii.
Pedant Viago liczy sobie lat 379, awanturnik Deacon - 183, okrutnik Vladislav - 862, a zmurszały potwór Petyr… 8000. Ich codzienność niewiele różniłaby się od codzienności czterech kumpli mieszkających w jednym domu, gdyby nie to, że dzień zaczynają po zmroku i kończą przed świtem, kłócą się, latając pod sufitem, i przyjmują pokarm tylko w płynie. Czerwonym.
Arcyumiejętnie wykorzystana stylistyka reportażu, zabawa konwencjami gatunkowymi i przede wszystkim montypythonowskie poczucie humoru. Dla miłośników inteligentnej filmowej zabawy - czysta przyjemność.

Nagrody

2014 - WFF - Nagroda Publiczności/Plebiscyt Publiczności - Najlepszy film - Jemaine Clement, Taika Waititi
2014 - Tornto, MFF - Nagroda Publiczności - Najlepszy film - w sekcji "Szaleństwo Północy" (Midnight Madness) - Jemaine Clement, Taika Waititi

Zobacz także

Zobacz trailer

Materiały dodatkowe

Tagi