Film

Mirai (2018)

Animowany Film dla dzieci , Anime Japonia
Mamoru Hosoda Mamoru Hosoda Masakatsu Takagi
Nowe Horyzonty 6 1 godz. 34 min.

Nominowana do Oscara i Złotych Globów animacja jednego z najważniejszych współczesnych twórców tego gatunku Mamoru Hosody, reżysera m.in. „Wilczych dzieci”. Pierwszy japoński film anime, który miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
„Mirai” to intymna opowieść o rodzącej się zazdrości, która zaczyna dręczyć 5-letniego Kuna od momentu narodzin jego młodszej siostry, Mirai. Reżyser stworzył fabułę, obserwując zachowania własnego syna. Do rzeczywistości, tak samo jak w poprzednich produkcjach, wprowadził warstwę magiczną: Kun odkrywa, że w ogrodzie za domem może podróżować w czasie - wyrusza do przyszłości na spotkanie z nastoletnią już Mirai i do przeszłości, gdzie spotyka matkę w czasach jej dzieciństwa i odkrywa w niej naturę równie krnąbrną co jego własna, oraz dziadka, miłośnika motocykli i żołnierza.
Reżyser opowiada dziecięcy świat zazdrości i poczucia niesprawiedliwości, a także złości i buntu wobec dorosłych, którzy zapomnieli już, że świat z perspektywy dziecka wygląda zupełnie inaczej niż z ich własnej.

Nagrody

2019 - Annie - Najlepszy pełnometrażowy niezależny film animowany
2019 - Japońska Akademia Filmowa - Ryuu Masayuki - Najlepszy film animowany
2018 - Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Florydy (FFCC) - Najlepszy film animowany

Zobacz także

Zobacz trailer

Materiały dodatkowe

Tagi